Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarСпортТОП ВЕСТИ

In memoriam: Почина ракометниот тренер Андон Бошковски

Синоќа на 47 годишна возраст почина познатиот македонски ракометен тренер Андон Бошковски.

„Со длабока тага и неверување Ве информираме дека ненадејно почина Андон Бошковски – Доне.

Сочувство до семејството, нека почива во мир“, објави Ракометната федерација на Македонија.

Бошковски е роден на 5 октомври 1974 година.

Како играч тој настапувал за составот на Работнички и за кадетската репрезентација на Македонија а играчката кариера ја завршува млад поради повреда на раката.

Во својата кариера беше тренер во Металург, Вардар, Струга, Голден Арт, Радовиш. Последниот ангажман го имаше на Косово. Од периодот од 20008 до 2013 беше дел и од стручниот штаб на ракометната репрезентација на Македонија.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
ПАДНА ОДЛУКА: Ново значително поевтинување на бензинот и дизелот, ова се новите цени

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија донесе Одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,48 % во… Прочитај повеќе

Ковачевски: Мицкоски секое утро прво проверува на телефонот што кажал Апасиев

Претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски смета дека е изводливо до 2030 година земјата да стане полноправна членка на ЕУ. Тој од трибината „Силно и одлучно кон иднината“ од Велес кажа… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе