19.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Претрес во Прилеп, пронајдена дрога, приведени две лица

На 20.09.2022 во Прилеп, полициски службеници од Надворешната канцеларија за криминалистички работи од ОВР Прилеп – СВР Битола го лишиле од слобода Е.Д.(35) од Прилеп. При претрес во неговиот во дом во Прилеп, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана и дигитална вага.

Исто така, во текот на вчерашниот ден, полициски службеници од Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп го лишиле од слобода и Д.Џ.(35) од Прилеп затоа што при преглед во патничко возило „форд фиеста”, кое го управувал, бил пронајден и одземен амфетамин.

Лицата биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случаите против нив ќе бидат поднесени соодветни пријави.

Можеби ќе ве интересира

Претрес во Битола, пронајден хероин, приведен дилер

M T

Две лица осомничени за неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги

M T

Приведени четири лица на подрачје на Чаир и Бутел, пронајдено оружје, дрога…

M T

Во телата на петмина Иранци биле пронајдени околу седум килограми дрога

M T

Претрес во Скопје, пронајден пиштол, приведено едно лице

M T

Приведени двајца криминалци барани по потерници, пронајдена дрога кај нив

M T