26.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМозаикХороскоп

Нумеролошка прогноза за 3 месеци: Некои ќе се заљубат, а некои ќе се збогатат

Во септември сме и ги броиме последните денови до почетокот на есента.

Новата сезона за многумина ќе биде нов почеток, ќе донесе многу предизвици, но и тешкотии, но и период на благосостојба и хармонија.

Сето ова ќе има големо влијание на љубовните, семејните и пријателските односи, на мотивацијата и расположението.

Нумеролозите открија каква енергија носат септември, октомври и ноември и какви се прогнозите на полето на љубовта и кариерата.

Септември
Овој месец носи големи промени во животот на секој од нас, особено во однос на партнерството, љубовта и пријателството. Некој ќе ја зацврсти врската со партнерот, некој засекогаш ќе ја раскине. Во деловната сфера има големи шанси за нови соработки, за нови перспективи, особено ако од другата страна има успешен маж. Благодарение на својата енергија, септември ќе им овозможи на многу луѓе да напредуваат во кариерата и да ја подобрат својата финансиска состојба. Најважното нешто што треба да го направите овој месец е да ги зацврстите односите – семејството, пријателството, љубовта, но и деловните. Се обидувате да ги прифатите разликите и да најдете заеднички јазик со другите.

Октомври
Овој месец ќе биде за семејството и домот. Под влијание на неговата енергија, многу парови ќе сакаат да се смират, да купат или изнајмат стан, да го решат станбеното прашање и да најдат топол дом. Други ќе се одлучат за реновирање, но генерално, месецот носи среќа и просперитет. На полето на кариерата, многумина ќе добијат шанса да напредуваат во октомври, да совладаат нова вештина… Ќе имаме желба за работа, ќе бидеме мотивирани, трпеливи, решени да се носиме со сите тешки ситуации.

Ноември
Ова е месец на надминување на тешкотиите, па со сето тоа и за покажување издржливост, силна волја, а не откажување. Сега треба да реагирате на се што не ви одговара, да се побуните, особено ако некој ве повреди или понижи. Сега имате шанса да заблескате, да се појавите во јавноста и да покажете што вредите и што знаете. Можно е некој да се обиде да застане на патот на вашиот успех. Исто така, овој месец носи енергија на партнерство во љубовта. Ако сте слободни, сега е вистинско време да запознаете некој интересен.

Можеби ќе ве интересира

НИВ 2022 ЌЕ ИМ БИДЕ НАЈБАКСУЗНА ДОСЕГА! Астролог даде точна прогноза, проверете дали ќе ве следи МАЛЕР

M T

Ни до средината на јуни ништо од летото – Метеоролозите ги соопштија најновите прогнози за следните денови

CENTAR MKD

Силно невреме и град со големина на лешник го погоди Берово

CENTAR MKD

Студ ќе ја окова Македонија, температурите одат до -13 степени: Цела Македонија ќе биде под снег, еве каде врнежите ќе бидат обилни

CENTAR MKD

Сонце до сабота, од недела значително заладување и дожд: Метеоцентар со детална прогноза за времето

CENTAR MKD

Времето се менува: Температурата ќе скокне до 33 степени

CENTAR MKD