Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Приведен крадец во Скопје, ќе биде спроведен во затвор

Денеска (09.09.2022) околу 10 часот на подрачјето на општина Аеродром, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје го лишиле од слобода Б.М.(39) од Скопје. За него била распишана централна потерница по наредба на Основен кривичен суд Скопје за издржување казна затвор од една година за сторено кривично дело “тешка кражба“.

Тој ќе биде предаден на надлежната казнено поправна установа.

Можеби ќе ве интересира

Приведен крадец од гостиварско, поради сомнение за три извршени кривични дела

M T

Приведен крадец во Скопје, затекнат на дело

M T

Фатен крадец на дело во Прилеп, одземеното вратено на сопственикот

M T

Најмалку 15 загинати и 21 повреден во бунт во затвор во Еквадор

M T

Приведен крадец во Велес, одземеното вратено на сопственикот

M T

Приведен 17-годишен крадец, против него ќе следува соодветна пријава

M T