6.8 C
Скопје
6. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Променливо време со слаб ветер и локален дожд

Времето денеска претпладне променливо облачно со локален дожд, претежно во југоисточните делови.

Попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Минималната температура ќе биде во интервал од 12 до 19, а максималната ќе достигне од 22 до 27 степени. УВ = 6.

Во Скопје и во околината во утринските часови променливо облачно, во текот на денот сончево со мала до умерена облачност.

Минималната температура ќе се спушти до 16, а максималната ќе достигне до 26 степени.

Во следните денови ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и со постепен пораст на дневната температура.

Можеби ќе ве интересира

Променливо облачно со локален пороен дожд и грмежи

M T

Променливо облачно време со температура до 21 степен

M T

Променливо облачно и нестабилно време со повремен пороен дожд и грмежи

M T

Сончево и топло време со умерен ветер

M T

Променливо време со силен ветер, дожд и град

M T

И денеска пороен дожд и грмежи, во Скопје услови за невреме

M T