Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
ТОП ВЕСТИ

Богоев: Нашата земја има план А, членство во НАТО и ЕУ, се друго е спротивно на државниот интерес

Државата има еден и единствен план, ние како држава сме се определиле по осмостојувањето за НАТО и ЕУ, нема тука план Ц, тоа е планот А иницијално поставен во 1991 година.

Се друго е нарушување на стратешките интереси на државата, поставени уште од независноста во 1991 година, рече во емисијата Клик Плус на Тв21 потпретседателот на СДСМ, Стефан Богоев.

Можеби ќе ве интересира

ЕУ воведе санкции кон Иран

M T

Борел: ЕУ зависи од Русија и Кина, но и од САД

M T

Рекордни 83 отсто од Украинците сакаат членство во НАТО

M T

Каевски: Историско поглавје од преговорите со ЕУ, започна скрининг процесот

M T

ЕУ ги продолжува индивидуалните санкции против Русија за шест месеци

M T

СДСМ: Започнува скрининг процесот, нов чекор од патот кон ЕУ

M T