Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarShowbizХороскоп

Три хороскопски знаци кои привлекуваат пари како магнет

Некои хороскопски знаци имаат подобра среќа со пари од другите.

Во продолжение проверете дали сте меѓу оние на кои парите едноставно им се „лепат“.

Скорпија

Ним не им е непознато да се занимаваат со приватен бизнис и за нив важи правилото дека целта ги оправдува средствата. Тие се вредни, сакаат пари и не е тешко да ги заработат. Скорпиите имаат добро развиена интуиција, па кога е работата во прашање, тие си веруваат само себеси.

Јарец

Јарците знаат да бидат сурови и ладни, што се добри квалитети во деловната сфера. Систематски се и пред да се впуштат во претприемничките води, ќе направат детален план. Целта им се парите и знаат безмилосно да тргнат по нив.

Девица

Таа е прецизна и детална и лесно ги пренесува своите способности кога се во прашање финансиите. Игра на сигурно, не влегува во ризичен бизнис. Особено го цени трудот и енергијата што ја потрошила за да стигне до целта, па има ист однос кон парите, без разлика дали се денари или милиони.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
ПАДНА ОДЛУКА: Ново значително поевтинување на бензинот и дизелот, ова се новите цени

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија донесе Одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,48 % во… Прочитај повеќе

Ковачевски: Мицкоски секое утро прво проверува на телефонот што кажал Апасиев

Претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски смета дека е изводливо до 2030 година земјата да стане полноправна членка на ЕУ. Тој од трибината „Силно и одлучно кон иднината“ од Велес кажа… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе

Можеби ќе ве интересира

За овие 3 хороскопски знаци оваа недела ќе биде најсреќна во ноември

M T

Три знаци ќе се заљубат: Овој го чека СУДБОНОСНА ЉУБОВ

M T

Британското разузнавање: Кина ги мами нашите поранешни пилоти во својата армија, нуди големи пари

M T

Среќата ги следи: ОВИЕ четири знаци до крајот на годината ќе најдат СРОДНА ДУША

M T

Знаци дека детето има висок коефициент на интелигенција: Внимавајте на МАЛИТЕ ДЕТАЛИ

M T

4 хороскопски знаци кои се најпопустливи родители: Тие ја играат улогата на „добриот полицаец“

M T