16.8 C
Скопје
13. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Македонија Во тренд...

Денеска жешко, утре освежување со дожд – Подгответе се за невреме во делови од Македонија

Денес ќе се задржи сончево и многу топло време, попладне на места со зголемена облачност. Утре ќе дува засилен североисточен ветер што ќе предизвика благо опаѓање на дневната температура.

Од утре во попладневните и вечерните часови ќе има развој на локална нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Прогноза за 08.08.2022
Минимална температура: 11°C до 20°C Максимална температура: 29°C до 37°C УВ=8

Прогноза за 09.08.2022
Минимална температура: 12°C до 21°C Максимална температура: 29°C до 38°C УВ=8

Прогноза за 10.08.2022
Минимална температура: 12°C до 22°C Максимална температура: 28°C до 37°C УВ=8