31.8 C
Скопје
10. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Македонија

Земјотрес ја стресе Македонија

Земјотрес со јачина од 3.1 степен е регистриран денеска на 11 километри од градот Берово.

Потресот бил на длабочина од 1 километар. Во регионот, земјотреси денеска имаше во Словенија, Хрватска, Грција.