29.8 C
Скопје
10. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Бизнис

Одлична вест: Проверете ги сметките – Почна исплатата на парите од “Мој ДДВ” за последното тромесечие

На илјадници граѓани деновиве им легнаа парите од второто тримесечје од повратокот на данок преку МОЈ ДДВ.

Се очекува следните денови сите граѓани кои скенирале сметки да ги добијат парите на своите трансакциски сметки.

Од следната година според најавите, наместо 1800, граѓаните ќе може да добијат поврат и до 2200 денари.