16.8 C
Скопје
13. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Македонија

Се запали локомотива на Железничката станица Миладиновци

На 03.08.2022 околу 08.42 часот во СВР Скопје било пријавено дека на Железничка станица Миладиновци настанал пожар во локомотива која влечела композиција од два вагона, а сообраќала на релација Табановце – Скопје.

Пожарот бил изгаснат од екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје, а повредени патници и персонал нема. Увид бил извршен.