21.8 C
Скопје
1. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+Македонија

Приведен крадец од Скопје за издржување 30-месечна казна затвор

На 03.08.2022 на Граничен премин „Меѓународен аеродром Скопје“, полициски службеници го лишиле од слобода Р.Н.(37) од Скопје. Тој бил баран по потерница за издржување казан затвор од две години и шест месеци за сторено кривично дело по член 236 од Кривичниот законик. Лицето било спроведено во Казнено-поправната установа Затвор Идризово за издржување на казната.