11.8 C
Скопје
26. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМозаикХороскоп

Започна ретроградноста на Јупитер: Овие три знаци ќе бидат најмногу погодени

Овие три хороскопски знаци ќе бидат најмногу погодени од ретроградниот Јупитер во периодот од 28 јули до 24 ноември.

Ако ова лето ви изгледа како возење на ролеркостер, астролозите посочуваат дека со ретроградниот Јупитер од 28 јули нè очекува дополнителна возбуда.

Ќе остане во знакот на Овен, а ќе се разликува од сите ретроградни фази. Иако зборот „ретрограден“ во астрологијата предизвикува мала нелагодност, кога Јупитер се движи наназад може да биде особено продуктивен.

Овен
Ретроградниот Јупитер започнува во вашиот знак, кој ја истакнува вашата прва куќа на личниот идентитет. Време е за личен раст! Размислете како да се однесувате подобро, поискрено и со повеќе љубов. Изминатите неколку недели веројатно беа период кога сте иницирале многу надворешни работи, без разлика дали тоа е управување со нов проект на работа, помагање на пријател или започнување нова врска. Но, сега е време да го ставите фокусот на себе и да погледнете сè што се крие внатре.

Стрелец
Имате тенденција да чувствувате дека Овенот транзитира доста интензивно. За време на ретроградниот Јупитер во Овен ве очекува двојно поголем интензитет. Вашата креативност се менува, како и вашата проценка за светот околу вас. Ја развивате вашата репутација и истакнувате кои сте во ваш полн сјај – знаете како да оставите впечаток што го сакате. Не заборавајте да се одморите и опуштите, а потоа почнете да го спроведувате планот и секоја добра намера.

Риба
Ако Јупитер го помина првиот дел од 2022 година во вашиот знак, преминувањето во Овен ве тера да стекнете лидерска личност. Но, од 27 октомври (и до 20 декември) планетата ќе се врати на последните степени на вашиот знак – можно е да се промени впечатокот за настаните што се случија во мај оваа година. Ќе биде незаборавно време за размислување за растот што сте го постигнале оттогаш и размислување за лекциите што сте ги научиле. Работете на себе – пишувајте дневник, вежбајте внимателност, прегрнете ја трансформативната енергија…

Можеби ќе ве интересира

Овие хороскопски знаци се заљубуваат во физичкиот изглед, а не во срцето

M T

Три хороскопски знаци кои оставаат впечаток на силни, а всушност се многу нежни

M T

Овие хороскопски знаци имаат шанса да станат директори – За бизнисот ставаат се на КОЦКА

M T

ОВИЕ ЗНАЦИ ГИ ОЧЕКУВА СРЕЌА ДО КРАЈОТ НА МЕСЕЦОТ! – Ќе имаат ГОЛЕМА заработка

M T

Три хороскопски знаци кои оставаат впечаток на силни, а всушност се многу нежни

M T

Засекогаш несреќни во љубовта: Овие 3 хороскопски знаци остануваат без партнер, а не е виновен ретроградниот Меркур

M T