19.8 C
Скопје
25. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Автомобил удри во пензионер кој возел велосипед – Со тешки повреди е пренесен во болница

На 29.07.2022 во 08.55 часот во Гостивар, на ул.„Живко Брајкоски“ во близина на угостителски објект, патничко возило „поло“, со гостиварски регистарски ознаки, управувано од В.А.(33) од Гостивар удрило во велосипедист Д.Ц.(71) од Гостивар.

По несреќата велосипедистот Д.Ц. бил пренесен во Ургентен центар Гостивар, каде му биле констатирани тешки телесни повреди. Увид извршила екипа од Полициската станица Гостивар.

Можеби ќе ве интересира

Малолетен пешак тешко повреден по удар од автомобил

M T

Промена на акумулатор на автомобил стар 10 години – 30.000 евра

M T

Арачиновец со автомобил излета на поранешниот полигон под скопско Кале

M T

Приведен пензионер од гостиварско, кој ограбил обложувалница

M T

Тешко повредена жена од струшко откако автомобил излетал од патот

M T

Автомобил прегази маж на скопската обиколница, пешакот починал на лице место

M T