11.8 C
Скопје
26. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Претпладне жештина, попладне пороен дожд и грмежи

Времето претпладне ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност.

Попладне и кон крајот на денот ќе биде нестабилно, на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со интензивен пороен дожд, силни електрични празнења, силен ветер и услови за изолирана појава на град. Минималната температура ќе биде во интервал од 12 до 21, а максималната ќе достигне од 33 до 39 степени.

Во Скопје сончево со мала облачност, доцна попладне и во вечерните часови нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 18, а максималната ќе достигне 37 степени.

Во четврток уште од пладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со интензивен пороен дожд, силни електрични празнења, силен ветер и услови за изолирана појава на град. Потоа во следните денови ќе преовладува сончево време, но во попладневните часови со изолирана појава на нестабилна облачност, пороен дожд и грмежи.

Можеби ќе ве интересира

Променливо облачно време со температура до 21 степен

M T

Променливо облачно и нестабилно време со повремен пороен дожд и грмежи

M T

Променливо време со слаб ветер и локален дожд

M T

Променливо време со силен ветер, дожд и град

M T

И денеска пороен дожд и грмежи, во Скопје услови за невреме

M T

Променливо облачно време со пороен дожд во попладневните часови

M T