26.8 C
Скопје
16. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Македонија

Искршени возила, дупнати гуми на македонски државјани во Грција

Македонски туристи преживеале вистински пекол во Грција, откако нивните автомобили биле оштетени, пренесува „Фактор“.

Според информациите, најголемиот дел од оштетените возила биле паркирани кај плажата во непосредна близина на хотелот „Зевс“, но имало оштетени возила и во центарот на Калитеа.

Сопствениците на оштетените возила се чувствуваат загрозено од овој немил настан, а истиот е пријавен и во полиција.