31.8 C
Скопје
10. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+ Centar Македонија

Со пиштол им се заканувал на соседите – Маж од Волково уапсен од полицијата

На 26.07.2022 во 01.30 часот во с.Волково, скопско, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Б.К.(50) од с.Волково, затоа што околу 00.50 часот во с.Волково со пиштол им се заканил на соседите С.С.(44), В.С.(44), Д.С.(45) и Ј.С.(70).

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.