28.8 C
Скопје
16. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Македонија

Точеле алкохолни пијалоци на деца

СВР Тетово поднесе кривична пријава против М.Т.(57) и правно лице – угостителски објект од Тетово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „точење на алкохолни пијалаци на дете“.

На 28/29.05.2022, полициски службеници од СВР Тетово извршиле акциска контрола во угостителскиот објект, сопственост на М.Т. и биле затекнати две малолетни лица кои биле послужени со алкохолни пијалаци