31.8 C
Скопје
10. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

160 санкционирани возачи во Скопје

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (25.07.2022) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територија на град Скопје изречени се вкупно 160 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 13 санкции, 14 мерки за прекршоци што ги прават возачите на мотоцикл, 16 санкции за возење без возачка дозвола.

Изречени се 17 мерки за користење мобилен телефон, 11 санкции за некористење сигурносен појас, осум санкции технички неисправни и нерегистрирани возила…

Засилените акциски контроли продолжуваат. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

Можеби ќе ве интересира

136 санкционирани возачи во Скопје, 65 за брзо возење

M T

171 санкционирани возачи во Скопје, 42 за брзо возење

M T

131 санкционирани возачи во Скопје

M T

141 сообраќајни прекршоци во Скопје

M T

85 санкционирани возачи во Скопје

M T

Пендаровски: Скопје сè уште живее со споменот за настраданите во катастрофалниот земјотрес

M T