21.8 C
Скопје
1. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Шумски пожар во струмичко меѓу селата Владиевци и Трбичино

РЦУК Струмица известува за шумски пожар помеѓу с.Владиевци и с.Трибичино.Гори нискостеблеста мешовита шума на непристапен терен каде и движењето е отежнато.

На терен се 4 шумарочувачи од ПШС Беласица Струмица и 1 пожарникар од ТППЕ Струмица со теренско возило Лада Нива. Пожарот започнал во 13.30 часот.

*фотографијата е илустративна/архива