31.8 C
Скопје
10. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Македонија

Пожарот во Криволак се гаси со хеликоптер

Од 16.30 дејствува хелихоптер на Криволак во месност Орлов Баир.

Како што претходно објавивме според информацијата добиена од од дежурниот во ТППЕ Неготино на подрачјето на Oпштина Неготино e појавен пожар на полигонот Криволак.

Според ЦУК беше стапено во контакт со Воениот Полигон Криволак и се утврди дека се појавил пожар на АБХ стариот полигон на непристапен терен. За точното време на појавување не е познато, се смета дека најверојато во ноќните часови синоќа.

Изутрината се известени од дежурниот во Полигонот.

*фотографијата е илустративна/архива