22.8 C
Скопје
25. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Изгаснат пожарот кај градската депонија во Штип

РЦУК Штип – Од ТППЕ Штип известени сме дека пожарот кај градската депонија е изгаснат во 10:00 часот.

Екипите на ТППЕ Штип се вратени а ЈП Исар има оставено неколку вработени за да ја следат ситуацијата.