26.8 C
Скопје
16. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Македонија

Се разгоре нов пожар меѓу Гевгелија и Богданци – екипите се на терен

Во 13:30 часот започнат е пожар во поле, а подоцна истиот е проширен во шума на место викано Погана помеѓу Гевгелија и Богданци.

Во гансењето на пожарот интервенираат 9 пожарникари со 4 ПП возила, уште 3 пожарникари во моментот се испратени од ТППЕ Гевгелија и 4 лица од ШС од Гевгелија.
Со пожарот зафатено е прнар и нискостеблеста шума.