14.8 C
Скопје
1. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Невреме зафати делови од Македонија: Силен ветер во Скопје, нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер во Полошкиот регион, Велешко и Струмичко

Нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер во Полошкиот регион, Велешко и Струмичко.
Инаку силен ветер е забележан и во Скопје.

Во попладневните часови ќе има изолирана појава на нестабилност со краткотраен пороен дожд и грмежи, велат метеоролозите.

И во следните денови нашето подрачје ќе биде под влијание на топол бран со високи утрински и дневни температури. Нестабилност на повеќе места со пороен дожд и грмежи се очекува во среда и четврток во попладневните часови.