19.8 C
Скопје
25. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

На Богородица и Табановце се чека до еден час

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На ГП Богородица за излез се чека околу 30-40 минути, а на ГП Табановце за влез се чека околу 40-60 минути.

На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Можеби ќе ве интересира

АМСМ: На граничниот премин Богородица има задржување за излез од државата

M T

На „Табановце“ за влез и излез од државата се чека околу 30 минути

M T

На Табановце за влез во државата се чека околу 30 минути

M T

Пронајдени стари монети, приведено едно лице на Граничен премин Табановце

M T

На Табановце се чека половина час, на Богородица околу 40 минути

M T

На ГП „Богородица“ и на „Табановце“ за влез и излез од државата се чека до 40 минути

M T