Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МозаикShowbiz

Бразилска одбојкарка заработува 50 пати повеќе од фотографии на интернет отколку од спортот

Бразилската одбојкарка Кејла Алвес Рамаљо, попозната како Ки Алвес, е голема ѕвезда на социјалните мрежи. Таа има 2,3 милиона следачи на „Инстаграм“, а неодамна откри дека нејзините најголеми приходи доаѓаат од социјалните мрежи и од OnlyFans, каде што споделува свои фотографии и видеа.

„Сакала или не, тоа ми носи најмногу пари. Се сметам за спортистка, манекенка, инфлуенсерка, деловна жена и претприемач“, вели Кејла во интервју за „О Глобо“.

„На дигиталните платформи заработувам речиси 50 пати повеќе отколку од одбојката. Уште повеќе на OnlyFans бидејќи месечната претплата од 16 евра е фиксна“, рече таа.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
ПАДНА ОДЛУКА: Ново значително поевтинување на бензинот и дизелот, ова се новите цени

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија донесе Одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,48 % во… Прочитај повеќе

Ковачевски: Мицкоски секое утро прво проверува на телефонот што кажал Апасиев

Претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски смета дека е изводливо до 2030 година земјата да стане полноправна членка на ЕУ. Тој од трибината „Силно и одлучно кон иднината“ од Велес кажа… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе

Можеби ќе ве интересира

Пари, пиштол и кондом до креветот – објавени нови фотографии за кои се тврди дека се од спалната соба на Борисов

M T