26.8 C
Скопје
16. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Македонија

Насилни демонстрации и пред Собранието – неколку десетини лица ја пробија оградата пред Собранието

Насилни демонстрации и пред Собранието – неколку десетини лица ја пробија оградата пред Собранието, пишуваат опозициските медиуми.

Според информациите лицата се обиделе да предизвикаат инцидент, а на социјалните мрежи веќе наголемо се пишува дека се работи за сценарио од типот на 27-ми април.

Протестите се случуваат во контекст на отворањето на преговори на Македонија со ЕУ и францускиот предлог.