14.8 C
Скопје
1. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Лица со качулки, слики како на 27 ми април пред Влада

Денеска на протестот пред Владата се случи инцидент, кога дел од групата се обиде насила да ја пробие заштитната ограда и да влезе во Владата.

Групата беше попречена од полицијата.

Неколку фотографии покажуваат лица со качулки и прекриени лица, кои многумина ги потсети на тензиите од 27 април.
Кој посакува инциденти и тензии во Македонија? Останува организаторите на протестот, ВМРО-ДПМНЕ и Левица да се произнесат.