32.8 C
Скопје
3. јули 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Македонија Во тренд...

(Фото) Силно невреме надоаѓа накај кумановско-скопскиот регион

Силно невреме со силен ветер и дожд надоажа во кумановско-скопскиот регион.

Метеоролозите објавија и метеопредупредување:

Денес и утре ќе се задржи топло време, но во попладневните часови на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а локално процесите ќе бидат во форма на невреме со засилен до силен ветер и појава на град.

И во Скопската Котлина ќе има појава на нестабилна облачност со пороен дожд, грмежи, засилен ветер и услови за појава на краткотрајно невреме.