27.8 C
Скопје
3. јули 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Локално

Без вода ќе бидат корисници на две скопски улици

Поради уличен дефект, прекинато водоснабдување денеска ќе имаат корисниците на дел од улиците „Рилски конгрес“ и „Кратовска“.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09:00 часот.

Прекинот се очекува да трае до санација на дефектот.