27.8 C
Скопје
3. јули 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Приведен скопјанец баран со потерница

На 16.06.2022 во 10.40 часот на бул.”Србија” во Скопје, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје го лишиле од слобода И.Х.(35) од Скопје. Тој бил баран по Централна потерница од Основен кривичен суд Скопје за издржување затворска казна. Лицето било предадено во казнено-поправна установа за издржување на казната.