17.8 C
Скопје
2. јули 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentar Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Стабилизација, па невреме – Метеоцентар со детална прогноза за следните денови

Во следните денови ќе преовладува променливо облачно време.

Кон крајот на работната недела ќе има услови за преодна нестабилност која ќе биде најизразена во петок и ќе биде проследена со краткотраен пороен дожд и појава на грмежи.

Во петок и особено во сабота ќе биде ветровито со засилен северен ветер.

Прогноза за 17.06.2022
Минимална температура: 9°C до 17°C Максимална температура: 26°C до 34°C УВ=8

Прогноза за 18.06.2022
Минимална температура: 9°C до 18°C Максимална температура: 23°C до 31°C УВ=7

Прогноза за 19.06.2022
Минимална температура: 8°C до 17°C Максимална температура: 24°C до 32°C УВ=8