32.8 C
Скопје
25. јуни 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Локално Во тренд...

Скопјани, подгответе се: Без струја неколку општини

ЕВН информира дека заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, денеска, без електрична енергија ќе останат следните корисници:

· од 07:30 до 15:30 часот, корисниците од ул. 7 – ма Албанска Бригада, ул. Фан Ноли, мал дел од ул. Чаирска и дел од ул. Бајрам Шабани (Oпштина Чаир).

· од 08:00 до 15:30 часот, дел од корисниците од с. Добри Дол (Oпштина Сопиште).

· од 08:30 до 12:00 часот, корисниците од ул. 553 бр. 6 (Oпштина Кисела Вода).

· од 09:00 до 10:00 часот, корисниците од делови од улиците: Христо Татарчев, Никола Карев и Борис Трајковски (Oпштина Кисела Вода).

· од 09:00 до 11:00 часот, корисниците од Ул. Ѓоре Ѓоревски бр. 127, 129 и 131 (Oпштина Бутел).

· од 09:00 до 14:00 часот, корисниците од детската градинка Орце Николов на ул. Вич бр. 14 (Oпштина Карпош).