22.8 C
Скопје
5. јули 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Премиерот Ковачевски ќе учествува на официјалното завршување на Отворените училишни балкански игри

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски, денеска, 15.6.2022 година (среда), ќе учествува и ќе се обрати на официјалното завршување на Отворените училишни балкански игри. На овие игри кои се одржуваа во изминатите четири дена се присутни околу 450 ученици од земјите од Балканот.

Ве поканиме да ја проследите манифестацијата по повод официјалното затворање на игрите, со почеток во 17:00 часот во спортската сала Билјанини извори во Охрид. На настанот не се планирани изјави за медиуми и новинарски прашања.

Можеби ќе ве интересира

Францускиот предлог модификуван во насока на забелешките на Ковачевски во Брисел

M T

Ковачевски: Денеска по средбата со владината коалиција ќе го објавиме предлогот од француското претседателство

M T

СДСМ: Ковачевски го бранеше македонскиот идентитет, Мицкоски прифати погубна резолуција на ЕПП

M T

Ковачевски: Со Националната стратегија обезбедуваме еднакви можности за лицата со попреченост, што е наш врвен приоритет

M T

Започна Самитот во ЕУ за земјите од Западен Балкан, премиерот Ковачевски ја предводи владината делегација

M T

Премиерот Ковачевски предводи владина делегација на Самитот на ЕУ за Западен Балкан

M T