33.8 C
Скопје
4. јули 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Бизнис

Доколку планирате одмор во Грција – ова се цените ова лето

Полека се полнат летувалиштата во Грција со македонски туристи.

Во моментов во некои од летувалиштата може да се најдат и поевтини и поскапи цени.

Пример за две лежалки и чадор се плаќаат околу пет евра.

Голема пица чини нешто над 10 евра, кафе 1,30 до 2 евра, додека кока кола е околу 1,8 до 2 евра.

Цените на производите во продавници се слични како и кај нас.