22.8 C
Скопје
25. јуни 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Приведено лице од Струга за доиздржување казна затвор од пет години

На 13.06.2022 во 20.10 часот на ул.„Лазо Трповски“ во Скопје, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Л.Г.(28) од Струга. Тој бил баран со потерница за доиздржување на казна затвор од 5 години.

Л.Г. бил предаден во Казнено-поправната установа Затвор Идризово за доиздржување на казната.

Можеби ќе ве интересира

Приведено лице од Скопје за издржување затворска казна

M T

Приведено лице од скопско за издржување казна затвор од три години

M T

Приведено лице во Штип по распишана потерница

M T

Мексикански црковен водач осуден на 16 години затвор, сексуално злоупотребувал малолетни девојчиња

M T

Приведено лице од скопско за издржување казна затвор од една година

M T

Приведен крадец од скопско за издржување казна затвор од една година

M T