22.8 C
Скопје
5. јули 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Мозаик

Мажите мразат кога жената ја прави ОВАА работа во кревет, но тоа не го признаваат

Мажите одговараа на прашања за непријатни ситуации во креветот, за ситуации кои не сакаат да ги доживеат во текот на акцијата, а сексуалната терапевтка Трејси Кокс ги сумираше нивните одговори.

Избрала мажи од различни возрасти, оние во врска или брак и самци и прашала кое е нивниот најголем „turn off“ додека биле во кревет со жена.

Списокот изгледа вака:

Се преправаат дека сакаат секс иако тоа не им се допаѓа

Претерано глумење (врескање, воздишки…)

Избегнување на експериментирање

Неред долу

Кога не знаат како да се „справат“ со пенисот

Премалку самодоверба за сопственото тело

Кога лошо се бакнуваат

Пребрза емотивна приврзаност после секс

Став – „Биди среќен што спиеш со мене“

Однесувањето како спермата да е отров

Тие исто така не сакаат:

Кога избегнуваат орален секс

Непријатен мирис на телото

Премногу наредби

Спомнување на поранешни љубовници

Кога мобилниот и е во рацете дури и во кревет

Секс додека миленикот е во иста просторија

Непријатно пијан секс

Глумење оргазам

Премногу зборување

Можеби ќе ве интересира

Жените со најголеми гради живеат во САД – Најмалку имаме во соседството, a тоа не го очекувавме

M T

Ескорт дама објаснува зошто жените изневеруваат, а скоро сите имаат ИСТА ПРИЧИНА

M T

НЕМА ВЕЌЕ ДИЛЕМА: Психолозите открија кој повеќе ги нервира жените – сопругот или децата?

M T

Пчели нападнале двајца мажи во Словенија, еден починал на пат кон болница

M T

ЌЕ СЕ ИЗНЕНАДИТЕ – Дури 70 отсто од жените сакаат мажите да им го прават тоа во кревет

M T

Мажите преплашени: Дали мастурбацијата навистина предизвикува ОПАЃАЊЕ НА КОСАТА?

M T