27.8 C
Скопје
1. јули 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Мозаик Хороскоп

Го поседуваат она нешто, сите се вртат кон нив: Овие се најубавите знаци во Зодијакот

Убавината е во окото на гледачот, но како особини и карактер, таа може да биде однапред одредена од хороскопскиот знак.

Затоа, ви пренесуваме кои три знаци од Зодијакот се издвојуваат по убавина од останатите.

Вага

Со овој знак на Зодијакот владее планетата Венера и поради нејзиното влијание Вагата ја има најубавата физиономија. Лицето им е овално, директно и привлечно, а носот краток. Нивниот најголем адут е исправениот грб. Грижете се за елеганцијата и оставајте впечаток во секоја прилика. Вагите се многу софистицирани, елегантни, привлечни и зрачат на секој чекор.

Јарец

Овој знак на Зодијакот е еден од трите најубави знаци и има најзгодно тело. Јарците, а особено жените родени во овој знак, имаат препознатлива фигура на песочен часовник и истакнати облини. Лицето им е изразено, а очите им се големи и често зелени или сини. Благодарение на мирниот изглед и експресивните очи на жената родена во овој знак, тие се однесуваат како сонувачи. Заштитен знак им е насмевката, но и тоа што се секогаш дотерани. Тие се истакнуваат со долгите и убаво обликувани нозе, кои се нивниот најголем адут.

Скорпија

Скорпиите имаат многу впечатливи лица. Често зрачат со посебен сексапил, привлекуваат со пополните усни, убавата коса и заводливите очи. Како и Вагите, имаат елегантни движења и се препознаваат по нагласените црти на лицето и силната вилица. Нивните очи се големи и често хипнотизирачки, со необични нијанси. Имаат малку мрсна кожа и витко тело, иако немаат изразени мускули. Нивното најсилно оружје е секако продорен поглед на кој никој не може да остане рамнодушен.

Можеби ќе ве интересира

Ова се најлошите свекрви од Зодијакот: Подготвени да ви приредат хорор филм

M T

4 знаци на Зодијакот изманипулирани во љубовта: Кога ќе се заљубат „губат глава“

M T

5 знаци од зодијакот кои ќе најдат сродна душа оваа зима: Ќе ги грее љубов во студените денови

M T

Овие се 3-те знаци од Зодијакот кои имаат најголеми шанси да се збогатат

M T

ОВИЕ 4 ЗНАЦИ НА ЗОДИЈАКОТ ЛУДО ЌЕ СЕ ЗАЉУБАТ ДО КРАЈОТ НА ГОДИНАТА – Дали сте меѓу нив?

M T

Овие три знаци на Зодијакот ќе доживеат магична љубов во септември

M T