33.8 C
Скопје
1. јули 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+ MeteoCentar Centar Македонија

УХМР конечно со добри вести: Од среда голема промена на времето носи стабилизација и сонце

До понеделник ќе преовладува променливо облачно и нестабилно време со повремен пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот, а локално процесите ќе бидат поинтензивни со пообилни врнежи и услови за град.

Во вторник ќе има ретка појава на пороен дожд и грмежи, а од среда ќе настапи стабилизација.

Дневната температура ќе биде во постепен пораст.

Прогноза за 13.06.2022
Минимална температура: 10°C до 17°C Максимална температура: 24°C до 31°C УВ=7

Прогноза за 14.06.2022
Минимална температура: 10°C до 16°C Максимална температура: 25°C до 32°C УВ=7

Прогноза за 15.06.2022
Минимална температура: 8°C до 16°C Максимална температура: 25°C до 33°C УВ=8