27.8 C
Скопје
3. јули 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Македонија

Почина едно лице во тешка сообраќајка – трагедија вечерва во Скопје

Трагична сообраќајна несреќа се случи вечерва во Ѓорче Петров во близина на општинската зграда.

Возач со автомобил марка „Ауди“ прегази пешак кој почина на лице место, неофицијално дознава Centar.mk.

Во моментов полицијата врши увид, а од МВР ја потврдуваат несреќата но со официјални информации ќе излезат подоцна.