33.8 C
Скопје
4. јули 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Сончево и топло со мала до умерена облачност и температури до 27 степени

Претпладне, времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 3 до 8, а максималната ќе достигне од 19 до 27 степени. УВ=7

Во Скопје, претпладне ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локална појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 8, а максималната ќе достигне до 25 степени.

Во наредните денови ќе преовладува сончево и потопло време, во попладневните часови со ретка појава на краткотраен пороен дожд и грмежи.

Понестабилно време се очекува во сабота.

Можеби ќе ве интересира

Сончево и топло, попладне пороен дожд и грмежи

M T

Сончево и многу топло со температури до 38 степени

M T

Сончево и топло време со температура до 38 степени Целзиусови

M T

Сончево и топло време со температури до 36 степени

M T

Сончево и топло со локална облачност и температури до 38 степени

M T

Сончево и топло, попладне дожд и грмежи

M T