Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Локално ТОП ВЕСТИ

Скопјани утрово се разбудија во ѓубре, реагираше и екс-градоначалникот на градот

Скопјани и денес се разбудија во големи количества неисчистено ѓубре низ центарот на градот. За ова сведочи и објавеното видео од кејот Македонија од страна на екс-градоначалникот Петре Шилегов, на што многумина граѓани реагираа.

-Скопје сега е една голема депонија.Невиден неред и нечистотија.

– Ни гасат улични светла, гооставаат градот поган, да видиме што е следно.

– Браво за мајката на градот, се дел од коментарите.

Собирот на сметот во Скопје е под исклучива надлежност на градот Скопје.