14.8 C
Скопје
1. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Автобус и автомобил се судрија во Скопје

На 14.04.2022 во 23.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Христо Татарчев“ се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „пежо“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Н.М.(50) од Скопје и автобус „ман“, со скопски регистарски ознаки, управуван од Д.Ј.(57) од Скопје.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил Н.М., констатирани во Комплекс клиники „Мајка Тереза“. Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.

Можеби ќе ве интересира

Најмалку девет загинати кога во Кашмир автобус падна во провалија

M T

Малолетен пешак тешко повреден по удар од автомобил

M T

Промена на акумулатор на автомобил стар 10 години – 30.000 евра

M T

Арачиновец со автомобил излета на поранешниот полигон под скопско Кале

M T

Тешко повредена жена од струшко откако автомобил излетал од патот

M T

Автомобил прегази маж на скопската обиколница, пешакот починал на лице место

M T