Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Сончево време со мала до умерена локална облачност

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност.

Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Максималната температура ќе биде во интервал од 4 до 12 степени.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер.

Максималната температура ќе достигне до 7 степени.

Можеби ќе ве интересира

Сончево време со температура до 24 степени

M T

Сончево и топло време со умерен ветер

M T

Сончево и топло со температури до 31 степен

M T

Сончево со мала до умерена облачност

M T

Сончево време со температура до 28 степени

M T

Сончево со умерена облачност и температура до 31 степен

M T