Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Осум санкции за непрописно вградени фолии

Во периодот од 17.01.2022 до 23.01.2022 Министерството за внатрешни работи спроведе акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на неисполнување на пропишаните услови во однос на затемнувањето на стаклата на возилата. При контролата санкционирани се осум учесници во сообраќајот. На сите прекршители изготвени им се соодветни поднесоци.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

Можеби ќе ве интересира

598 санкции за брзо возење

M T

Русија одговара на санкциите на ЕУ: Москва сака контрола врз изворите на гас што Европа планира да ги снабдува

M T

Шефицата на британската дипломатија: За Украина уште оружје, за Русија уште санкции

M T

149 санкции за брзо возење

M T

216 санкции за брзо возење

M T

126 санкции за брзо возење

M T