Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Мозаик Во тренд...

Овие хороскопски знаци би можеле да станат милијардери

Кајли Џенер, Ријана, Илон Маск, Бил Гејтс и Џеф Безос припаѓаат на Клубот на милијардери, а ѕвездите велат дека можеби и вие можете да се приклучите на клубот. Нести Гал ја анализираше неодамнешната листа на Форбс на самите милијардери за да открие кои хороскопски знаци најверојатно ќе ја заслужат оваа титула.

Таа особено го погледна списокот на милијардери кои сами стекнале богатство, а не оние кои го наследиле. Дали вашиот знак беше високо на вагата? Прочитајте за да дознаете…

Не е изненадувачки што жените Јарец имаат поголема веројатност да станат милијардери – 20 проценти од сите жени милијардери се Јарци. Велиме „неочекувано“ затоа што Јарците се најголемиот работник во зодијакот. Одлучни се, амбициозни, остроумни и материјалисти. Парите им се важни. Парите се начинот на кој тие го ценат својот труд и место во светот. Сите Јарци бараат големи профити и го добиваат она што го чувствуваат дека им доаѓа. Јарците сакаат да живеат добро, со статус и луксуз, а за тоа се потребни пари.

Друг знак кој најверојатно ќе биде милијардер е Лав. Повторно, материјалистички и амбициозен знак насочен кон изведување, надминување и стекнување на почит, внимание и восхит на другите. Лавовите се исто така благословени со моќни, природни лидерски вештини. Другите огледуваат на нив, па тие се на врвот од првиот ден.

Трета на листата е Скорпијата. Моќен, самоуверен и бестрашен знак без сомнение дека се немилосрдни и едногласни во постигнувањето на она што го сакаат. Скорпиите не се плашат од ништо и сакаат да имаат контрола над својот свет. Работењето за некој друг, миењето туѓо гнездо, едноставно не е за нив. Тие се знакот алфа.

Бикот и Вагата се на број четири и пет, соодветно, што има смисла бидејќи нивниот планетарен владетел е Венера. Меѓу другото (како љубовта, задоволството и убавината), Венера владее со парите. И двата од овие ликови сакаат да живеат добар живот, а за тоа се потребни пари.

На последното место од горната половина на зодијакот е Девица. Иако се природно скромни, Девиците се перфекционисти и прават се во животот до совршенство, па со каков труд и да се вклучат, ќе испаднат одлично. Девиците напорно работат на се што прават.

На седмото место се Рибите. Не е изненадувачки што рибите се на дното на листата бидејќи всушност се целосно незаинтересирани за пари. Тие се имагинативни, креативни, чудни и романтични.

Овенот е на осмото место – уште едно изненадување бидејќи Овенот е најамбициозниот, најконкурентниот и најуспешниот во светот. Можеби сиот нивен оган и врева се премногу силни во однос на нивните напори.

Некои познати милијардери и нивните ѕвездени знаци:

Џеф Безос: Јарец

Кајли Џенер: Лав

Ким Кардашијан: Вага

Џеј Зи: Стрелец

Шерил Сандберг: Девица

Ријана: Риба

Илон Маск: Рак

Бил Гејтс: Скорпија

Марк Цукерберг: Бик

Мекензи Скот: Овен

Рупер Мардок: Риба

Џек Дорси: Скорпија

Опра Винфри: Водолија

Можеби ќе ве интересира

5 знаци од зодијакот кои ќе најдат сродна душа оваа зима: Ќе ги грее љубов во студените денови

M T

3 ЗНАЦИ ги чека парична добивка на почетокот на 2022 година: Дали сте меѓу нив?

M T

Четири знаци кои знаат да се забавуваат: Никогаш нема да ви биде досадно со нив

M T

НЕКА СЕ ПОДГОТВАТ ОВИЕ 4 ЗНАЦИ: Индискиот хороскоп за 2022 година им предвидува голема НЕВОЛЈА!

M T

Еве кои три хороскопски знаци ги чека насмеана 2022 година

M T

Ова се трите хороскопски знаци кои најмногу ќе се променат во текот на 2022 година

M T