Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија ТОП ВЕСТИ

Обвинителството даде налози да се заплени документацијата од „Беса транс“

Обвинителството даде налози да се заплени документацијата и компјутерите од „Беса транс“, агенцијата во чиј автобус изгореа 45 патници во Бугарија, како и се друго што е поврзано со патувањето.

Нашето обвинителство е во постојана комуникација со обвинителството на Бугарија и утре се очекува бугарските истражни органи да излезат на прес-конференција и да објават информации за истрагата коишто се досега утврдени.