Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Приведени крадци, одземеното вратено на сопственикот

На 11.11.2021 во Скопје, полициски службеници од Полициската станица Чаир ги лишиле од слобода Џ.Х.(27) од Скопје и Е.Ш.(47) од Косово, со престој во Скопје. Тие се сомничат дека претходно во продажен објект на подрачје на Чаир одзеле повеќе предмети. Одземените предмети биле пронајдени кај нив и биле вратени на сопственикот. За двајцата постои сомнение дека и претходно неколку пати во истиот продажен објект одземале разни предмети.

По целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава. Е.Ш., на која и била истечена дозволата за престој, односно личната карта за странец, била предадена на службени лица од Секторот за странци при Одделот за гранични работи и миграции при Бирото за јавна безбедност за понатамошна постапка

Можеби ќе ве интересира

Приведени двајца крадци, расчистена тешка кражба, одземеното вратено на сопственикот

M T

Приведени крадци во кумановско, затекнати при обид да извршат кражба од воз

M T

Приведени двајца крадци во Скопје, одземеното вратено на сопственикот

M T

Приведени двајца крадци, расчистени три кривични дела

M T

Приведени крадци во Велес за издржување мерка притвор

M T

Приведени тројца крадци, расчистени пет тешки кражби

M T