Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Мозаик

Еве кои хороскопски знаци ќе пливаат во пари во 2022

Според прогнозите на астролозите четири знаци во 2022 година ќе пливаат во пари и ќе можат да го патуваат светот. Еве кои се тие.

Овен
Овенот го следи среќа во сите деловни авантури. Се што и да сака да постигне ќе постигне во 2022 година. Астролозите советуваат првата половина од годината да ја поминете во детално планирање на деловните потфати, бидејќи наградата пристигнува во втората половина. Претставниците на овој знак следната година ќе бидат неверојатно богати.

Близнаци
Во 2022 буквално парите ќе им бидат во скут. Иако годината ќе биде полна со предизвици, добрата страна е што ѕвездите им се наклонети и ќе им помогнат да се справат со се. Претставниците на овој хороскопски знак очекуваат промени на работа, а иако на почетокот ќе бидат незадоволни од тоа, ќе испадне дека „секирата им паднала во медот“.

Скорпија
На Скорпиите ќе им се случи сосема неочекувана работа. Ќе го спојат бизнисот со хоби и излегува дека тоа била најмудрата одлука што ја донеле. Оваа комбинација ќе им донесе „планина“ од пари, многу повеќе отколку што се осмелиле да сонуваат. Точно, за сето ова да се случи, ќе мора добро да се „заглават“. Но, тоа на крај ќе се исплати.

Водолија
Ниту кај овој знак нема да паѓаат пари од небо. Водолијата ќе мора да се потруди, но сигурно ќе има големо богатство во 2022 година. Астролозите забележуваат дека првата половина од годината ќе биде идеална за решавање на некои кризи на работа, одредени проблеми, како и за започнување на нови проекти. Најверојатно ќе свртите нов лист и ќе започнете бизнис кој ќе биде повеќе од профитабилен.

Можеби ќе ве интересира

5 знаци од зодијакот кои ќе најдат сродна душа оваа зима: Ќе ги грее љубов во студените денови

M T

Српска обложувалница ќе им исплаќа пари на сите што се обложиле дека Ѓоковиќ го освојува АО

M T

3 ЗНАЦИ ги чека парична добивка на почетокот на 2022 година: Дали сте меѓу нив?

M T

Четири знаци кои знаат да се забавуваат: Никогаш нема да ви биде досадно со нив

M T

НЕКА СЕ ПОДГОТВАТ ОВИЕ 4 ЗНАЦИ: Индискиот хороскоп за 2022 година им предвидува голема НЕВОЛЈА!

M T

Бачовски: Исплатени близу 22 милиони денари за плати за овчарите

M T