28.8 C
Скопје
27. септември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Македонија Во тренд...

Почина 25 годишен пациент од Демир Капија – Коронавирусот одзеде вкупно 30 животи во изминатиот ден

Пријавени се 30 починати лица од коронавирус:

10 починати лица од Скопје (88г, 76г, 74г, 74г, 70г, 67г, 67г, 63г, 59г, 43г), 4 починати лица од Гостивар (77г, 71г, 57г и 51г), по две починати лица од Куманово (82г и 78г), Тетово (75г, 58г) и Кавадарци (69г, 66г), по едно починато лице од Велес (77г), Струмица (82г), Штип (83г), Неготино (98г), Свети Николе (66г), Радовиш (68г), Берово (69г), Виница (77г), Демир Капија (25г) и Пехчево (78г), се вели во информацијата на МЗ.

Од пријавените 30 лица, 27 се починати во болнички услови, а 3 лица се починати во домашни услови.